Podstawowe informacje w zakresie praktyk zawodowych

 

Studentko, Studencie - zanim rozpoczniesz praktykę zawodową studenta, zapoznaj się z (pobierz) Regulaminem praktyk zawodowych studentów Akademiii Policji w Szczytnie.

Aby rozpocząć praktykę zawodową studenta, dziekanat wydaje Wniosek o przyjęcie studenta Akademii Policji w Szczytnie na praktykę zawodową w dwóch egzemplarzach (patrz załącznik nr 1 do regulaminu praktyk), w celu wskazania przez studenta terminu rozpoczęcia i zakończenia praktyki oraz nazwy jednostki, w której będzie ona reazliowana. Prawidłowo wypełniony (zaakceptowany) wniosek, student składa u właściwego koordynatora (jeden egzemplarz).

Warunkiem zaliczenia praktyki jest potwierdzenie w „Dzienniku praktyki zawodowej studenta” (dzienniczki wydaje dziekanat) osiągnięcia efektów uczenia się zgodnych z sylabusem przedmiotu na danym kierunku studiów i profilu kształcenia. Po zakończeniu praktyki, student niezwłocznie składa dziennik praktyki zawodowej studenta u koordynatora praktyk właściwego kierunku studiów, jednak nie później niż do dnia rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej w semestrze, w którym zgodnie z programem studiów następuje zaliczenie praktyki. Niezłożenie dziennika może skutkować niezaliczeniem studentowi praktyki.

Praktyka zawodowa studenta może być zaliczona w całości lub w części bez konieczności jej odbywania, jeżeli w ramach zatrudnienia student osiągnął efekty uczenia się zgodnie z sylabusem przedmiotu danego kierunku studiów. Aby uzyskać powyższe zaliczenia, student jest obowiązany do złożenia w dziekanacie pisemnego (pobierz) Wniosku o zaliczenie praktyki wraz z dokumentem (np. karta opisu stanowiska) mogącym stanowić podstawę zaliczenia praktyki. Powyższe dokumenty należy złożyć nie później niż do dnia rozpoczęcia sesji egzaminacyjnej w semestrze, w którym następuje zaliczenie praktyki

Uwaga - niekiedy urząd przyjmujący studenta na praktykę, wymaga Porozumienie o organizacji studenckich praktyk zawodowych zawarte pomiędzy Uczelnią, a jednostką przyjmującą na praktykę. W tym przypadku student zobowiązany jest złożyć w dziekanacie (pobierz) Podanie o sporządzenie porozumienia. Na podstawie informacji zawartych w niniejszym podaniu, Uczelnia przygotuje Porozumienie o organizacji studenckich praktyk zawodowych (do wglądu), kórego wzór stanowi załącznik nr 4 do regulaminu praktyk.

Uwaga - instytucje przyjmujące na praktykę zawodową studencką mogą żądać potwierdzenia ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Uczelnia nie pokrywa studentom kosztów związanych z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz realizacją praktyki. Ubezpieczenie NNW we własnym zakresie studenta.

Uczelniany Koordynator praktyk zawodowych studentów Akademii Policji w Szczytnie

podkom. dr Grzegorz Bąk,  tel. 47 733 5656

*************************************************************************************

Ramowy harmonogram praktyk zawodowych studentów

w roku akademickim 2024/2025

pobierz dokument

  *************************************************************************************

KOORDYNATORZY WG KIERUNKÓW STUDIÓW

PIERWSZY STOPIEŃ

administracja — podkom. Tomasz Gołaś, 6B/308, tel. 47 733 5257, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

bezpieczeństwo wewnętrzne — kom. Maciej Brocki, 6B/423, tel. 47 733 5166, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

kryminalistyka w służbie prawa podkom. Mariusz Mikulski, 2B/204, tel. 47 733 5279, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

kryminologia — kom. Łukasz Chandoszko, 6B/302, tel. 47 733 5841, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

nauka o Policji — nadkom. dr Paweł Karabela, 6B/117, tel. 47 733 5894, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

DRUGI STOPIEŃ

bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni — nadkom. Michał Podbielski, PCA-B/229, tel. 47 733 5437, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bezpieczeństwo wewnętrzne  — nadkom. dr Andrzej Pogorzelski, 6B/404, tel. 47 733 5371, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 kryminologia — podkom. dr Edyta Mucha, 6B/306, tel. 47 733 5158, email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.