**********************************************

Funkcjonariusze i pracownicy służb MSWiA, którzy chcą rozpocząć studia podyplomowe na podstawie skierowania, winni uzyskać zgodę przełożonego właściwego w sprawach osobowych na skierowanie na studia podyplomowe (pobierz wzór raportu/podania)

Uwaga - ukończenie studiów podyplomowych nie uprawnia do przystąpienia do egzaminu oficerskiego.

**********************************************

Studia podyplomowe kończą się egzaminem końcowym - zgodnie z § 15 ust. 11 regulaminu studiów podyplomowych egzamin końcowy jest egzaminem ustnym.

**********************************************

Harmonogram zjazdów w danym semestrze dostępny na stronie https://wbinp.wspol.edu.pl/studia-podyplomowe/harmonogram-zjazdow. Natomiast szczegółowy plan zajęć dostępny (nie trzeba sie logować)  na stronie  https://wu.wspol.edu.pl/wu/extPages/prezentacja_harmonogramu_zajec/index.html 

**********************************************

ZARYS KSZTAŁCENIA NA STUDIACH PODYPLOMOWYCH

1. studia podyplomowe w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa (zjazdy weekendowe; 1,5 rok nauki - 3 semestry)

Celem studiów podyplomowych w zakresie edukacji dla bezpieczeństwa jest przygotowanie ich uczestników do organizowania i prowadzenia oraz ewaluowania zajęć dydaktycznych z przedmiotu „Edukacja dla bezpieczeństwa” realizowanych w podmiotach systemu oświaty w Polsce, przy jednoczesnym uzyskaniu przez jej absolwentów kwalifikacji przygotowania pedagogicznego. Absolwent tych studiów zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę o etiologii zagrożeń, rodzajach niebezpieczeństw i ich uwarunkowaniach. Uzyska niezbędne kompetencje zapobiegania, przeciwdziałania oraz funkcjonowania w sytuacji kryzysowej, a także będzie zdolny do niesienia ludziom pomocy, opieki i wsparcia w sytuacjach trudnych. Nauczyciel „Edukacji dla bezpieczeństwa” szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej oraz innej placówki edukacyjnej będzie mógł kształtować i promować właściwe postawy wśród uczniów.

2. studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej (zjazdy tygodniowe; 1 rok nauki - 2 semestry)

Misją Akademii Policji w Szczytnie jest rozwijanie wiedzy i kształtowanie umiejętności będących podstawą skutecznego realizowania zadań w instytucjach administracji publicznej oraz w organizacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej są odpowiedzią na przyjętą wizję kształcenia w Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych. Uczestnicy studiów podyplomowych pogłębią swoje umiejętności i umiejętności w obszarze rozpoznawania i identyfikowania problemów w prawidłowym zarządzaniu jednostką organizacyjną w administracji publicznej. Studia podyplomowe stanowią realizację strategii Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych w obszarze kształcenia kadr kierowniczych służb mundurowych oraz innych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo publiczne.

3. studia podyplomowe w zakresie zarządzania kryzysowego (zjazdy tygodniowe1 rok nauki - 2 semestry)

Głównym celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych w zakresie zarządzania kryzysowego jest nabycie wiedzy i umiejętności oraz wypracowanie predyspozycji jego słuchaczy, do przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym, efektywnego funkcjonowania podczas ich zaistnienia, likwidowania skutków, przywracania stanu pierwotnego, a także wykształcenie kompetencji do zarządzania zespołem ludzkim w sytuacjach kryzysowych. Absolwent studiów podyplomowych nabędzie umiejętności lepszej organizacji pracy własnej i podległego mu zespołu ludzkiego oraz skuteczniejszego inspirowania, motywowania i nadzorowania pracowników, a także reprezentowania kierowanej przez niego jednostki, czy komórki administracji publicznej. Słuchacze zostaną przygotowani do samodzielnego wykonywania czynności związanych z zarządzaniem kryzysowym.

4. studia podyplomowe w zakresie cyberbezpieczeństwa (zjazdy tygodniowe1 rok nauki - 2 semestry)

Studia podyplomowe w zakresie Cyberbezpieczeństwa są efektem zaangażowania uczelni w szkolenie i doskonalenie innych służb i podmiotów związanych w ramach swoich kompetencji w przeciwdziałanie i zwalczanie cyberprzestępczości. Adresatem studiów podyplomowych są w szczególności funkcjonariusze i pracownicy Policji i Straży Granicznej, sędziowie, prokuratorzy, pracownicy organów kontroli skarbowej i celnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu oraz Służb Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego i innych jednostek Ministerstwa Obrony Narodowej oraz pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Głównym celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych w zakresie Cyberbezpieczeństwa jest przygotowanie słuchacza do skutecznego rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania cyberprzestępczości w zakresie:

  • ujawnienia i zabezpieczenia śladów i dowodów działalności cyberprzestępczej wraz z ich wstępną weryfikacją,
  • poszerzenie wiedzy o aktualnych zagrożeniach cyberprzestępczością,
  • zapoznanie z nowoczesnymi technologiami w obszarach badania dowodów cyfrowych,
  • kształcenie umiejętności wykorzystania źródeł i rezultatów białego wywiadu, 
  • ukierunkowanego prowadzenia rozpoznania internetowego oraz dokumentowania ww. czynności. 

5. studia podyplomowe w zakresie logistyki (zjazdy tygodniowe1 rok nauki - 2 semestry)

Misją Akademii Policji w Szczytnie jest rozwijanie wiedzy i kształtowanie umiejętności będących podstawą skutecznego realizowania zadań w instytucjach administracji publicznej oraz w organizacjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne. Studia podyplomowe w zakresie logistyki są odpowiedzią na przyjętą wizję kształcenia w Wydziale Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych. Uczestnicy studiów podyplomowych pogłębią swoje umiejętności w obszarze rozpoznawania i identyfikowania problemów w prawidłowym zarządzaniu finansami w jednostkach sektora finansów publicznych, zarządzaniu gospodarką materiałową, transportową oraz magazynową i innych danych z zakresu logistyki. Uczestnicy studiów podyplomowych poszerzą wiedzę z zakresu podstaw zarządzania logistyką w jednostkach organizacyjnych, wykorzystania procedur przy zamówieniach publicznych, prawa cywilnego oraz postępowania administracyjnego.

6. studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa dokumentów publicznych (zjazdy weekendowe1 rok nauki - 2 semestry)

Głównym celem kształcenia w ramach studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa dokumentów publicznych jest przygotowanie słuchacza do skutecznego rozpoznawania, zapobiegania i zwalczania współczesnych zagrożeń związanych z bezpieczeństwem dokumentów:

  • doskonalenie umiejętności wykorzystania najnowszych osiągnięć w zakresie kryminalistycznych badań dokumentów,
  • poszerzenie wiedzy o aktualnych zagrożeniach przestępczością przeciwko wiarygodności dokumentów,
  • kształcenie umiejętności rozpoznawania autentyczności dokumentów,
  • zdobycie wiedzy nt. najnowszych, światowych osiągnięć w zakresie zabezpieczeń stosowanych w dokumentach,
  • nabycie umiejętności łączenia zabezpieczeń w jednym dokumencie, tak aby zminimalizować zagrożenia związane z przerobieniem lub podrobieniem dokumentu, przygotowanie do rozmów/negocjacji z ekspertami producentów dokumentów.

7. studia podyplomowe w zakresie zwalczania cyberprzestępczości (zjazdy tygodniowe1 rok nauki - 2 semestry)

Misją Akademii Policji w Szczytnie jest rozwijanie wiedzy i kształtowanie umiejętności funkcjonariuszy Policji skutkujących efektywną realizacją zadań służbowych. Uczestnicy studiów podyplomowych w zakresie cyberprzestępczości pogłębią swoje wiedzę i umiejętności w zakresie rozpoznawania i zwalczania cyberprzestępczości oraz identyfikacji zagrożeń bezpieczeństwa pochodzących z sieci.

**********************************************

Programy kształcenia dostepne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) http://bip.szczytno.wsp.policja.gov.pl/WSP/programy-studiow 

**********************************************

Informacje dla kandydatów na studia podyplomowe

tel. 47 733 5529

w godz. 8:30-15:00